صفحه اصلي > مقالات > رونق کسب و کار با کارهای غیر مرتبط شغلی

رونق کسب و کار با کارهای غیر مرتبط شغلی


2-04-1399, 14:54. نويسنده: Elmina

درآمد باران : زمانی خواهد آمد که قصد داشته باشید شغل و حرفه خود را گسترش داده و آن را از محدودیت خارج نمایید . باید کیفیت ارائه خدمات شما بهتر و ارتقاء یابد . اگر کارمند هستید ، با رئیس خود ، ارتباط نزدیکتری برقرار نمایید و اگر بطور مستقل کار میکنید ، دنیای بیرون از دفتر کار خود را هدف قرار دهید . کارها و ایده هایی وجود دارند که به کسب و کار و حرفه شما ارتباطی ندارند ولی موجب پیشرفت در کسب و کار خواهند شد .

 

آموزش کارهایی که باعث رونق کسب و کار می شوند

 

1 - مهارت های خود را بصورت داوطلبانه و کلی ، ارائه دهید .

مواردی که بصورت داوطلبانه عرضه می شوند ، بهترین راه برای برقراری ارتباط با سایرین است . مثلا هنگامی که شما در منطقه خود ، اینترنت ، سایت و ... اقدام به فروش صنایع دستی ، ابزار ، کارهای هنری ، تولید پوشاک و ... می کنید ، بصورت حضوری و یا از طریق شبکه های اجتماعی و یا سایت و وبلاگ ، چند آموزش در رابطه با مسائلی که مردم آن منطقه و یا کشور ، به آن نیاز بیشتری دارند ، بصورت تصویری ، متن و ... قرار دهید . این کار دو مزیت دارد : یکی اینکه شما می توانید بصورت ناخودآگاه ، حرفه خود را به کسب و کار و حرفه ای غیر مرتبط ، ارتباط دهید و مشتری جذب کنید و کسب و کار خود را تبلیغ کنید و دومین مزیت این کار ، ایجاد حس خوبی است که کار داوطلبانه ، برای شما ایجاد می کند .

 

2- مطالعه کنید .

خواندن و مطالعه مطالب روزنامه ها ، مقالات اینترنتی ، مقالات شبکه های اجتماعی و کتاب های غیر مرتبط با حرفه و کسب و کار شما ، موجب می شود تا شما ایده های جدید پیدا کنید و از هر مساله ای الهام بگیرید و آن ها را با کسب و کار خود مرتبط نمایید . مقالاتی که می خوانید را علام گذاری کنید یا لینک مطالب را به واتساپ ، تلگرام و ... خودتان بفرستید . شاید به نظر شما این کار بیهوده باشد ولی مطمئن باشید که تمامی کسب و کار های پر رونق و موفق ، غیر مرتبط ها را با مرتبط ها ترکیب کرده اند و خلاقیت و ایده های جدید در زمینه کسب و کار آنها ، موجب رونق کسب و کار و حرفه آنها و ارتقاء کاری آنها شده است .

 

 

3 - یک وبسایت شخصی ایجاد کنید .

وقتی کلمه وبسایت به میان می آید ، برخی تصور می کنند که این مورد ، فقط ویژه افراد حرفه ای و خلاق است . این طرز تفکر اصلا صحیح نیست . وقت دوباره فکر کردن است . در عصر دیجیتالی امروز ، یک وبسایت یا یک نمونه کار آنلاین ، بخش عمده ای از برند و کسب و کار شما را پوشش می دهد . اصلا مهم نیست کسب و کار شما چه باشد ، زمان هایی که به بطالت می گذرانید و یا هنگامی که در مغازه ، دفتر کار ، پایان شب و ... زمانی را بدون کار خاصی سپری می کنید ، روی وبسایت خود وقت گذاشته و در رابطه با حرفه و کسب و کار خود و مواردی که عرضه می کنید ، مقاله ، عکس ، قیمت ، ویژگی محصولات و معرفی محصول و خدمات خود ، مقاله و آموزش قرار دهید . این کار کسب و کار شما را چند برابر کرده و موفقیت چشمگیری را برایتان فراهم خواهد کرد .

 

4 - جدید ها را امتحان کنید . 

اوایل ایجاد کسب و کار ، همه چیز تازه و مهیج است ، دفتر کار ، محیط اداره ، محیط شرکت ، مغازه و ... همه شما را تحریک می کنند تا بسوی اهداف گام بردارید ولی پس از مدتی همه چیز تکراری ، کسل کننده ، غیر مهیج و سخت خواهند شد . در این زمان ، باید دکوراسیون ، نحوه فروش و ارائه خدمات ، تبلیغات و در اصل طرز تفکر خود را تغییر دهید تا خلاقیت و ابتکارات شما دوباره بروز کنند . چیزهای جدید یاد بگیرید و به قولی آنلاین باشید تا از دنیا و پیشرفت کاری خود ، عقب نمانید .

 

 

5 - بدنبال یک مربی و مشاور باشید .

مطمئنا مدتی را برای سپری کردن اوقات خود ، با دوستان و آشنایانتان صرف خواهید کرد . از این فرصت ها استفاده کنید . در میان جمع ، از جوان تر ها و افرادی که با دنیای مجازی ، ارتباط بیشتری دارند ، از خواسته هایشان بپرسید و آنها را یادداشت کنید و از مسن ترها و با تجربه ها نیز درباره خواسته ها و صبحت های مفیدشان در زمینه کسب و کار خود ، سوال بپرسید . اینها بسیار موثر خواهند بود . اگر شما از استفاده از این زمان ها برای کسب و کار و حرفه خود نمی خواهید استفاده کنید و قصد دارید تا روزی بدون دغدغه کاری را سپری کنید ، درطول هفته و یا هر دوهفته یکبار و یا حداکثر ماهیانه یک مرتبه ، نزد مشاور بروید و با او گفتگو کنید . می توانید افراد موفق را از طریق گشت و گذار در وبسایت ها و ... بیابید و اجازه بگیرید تا زمانی را برای گفتگو و مشاوره با او ، برنامه ریزی کنید .

 

 

6 - انتقاد و بررسی کنید .

در کانال ها و پیج ها و وبسایت ها ، انتقاد کنید و پیشنهاد بدهید . در صف نانوایی ، بازارچه ها ، همسایگان ، همکاران و ... صحبت کنید و موضوعی را به چالش بکشید و عقاید و نظرات و انتقادات شما و سایر افراد ، ایده های خوبی به شما خواهند داد . نیازهای آنها را بررسی و کسب و کار خود را به نوعی ، به آن مرتبط کنید . فقیر ترین و یا ثروتمند ترین افراد ، کودک و یا بزرگسال ، جوان و یا سالخورده و پیر ، کارمند یا رئیس ، زن و مرد و .... هر کدام ایده های غیر قابل پیش بینی و ناباورانه ای را در میان الفاظ و کلمات خود و هنگام گفتگو ها ، به شما خواهند داد که شگفت زده خواهید شد .

 

 

7 - خود را شارژ کنید .

زمان را از دست ندهید و اجازه ندهید اوقات مفید شما به بطالت بگذرد ولی استراحت را فراموش نکنید . جمله معروف << عقل سالم ، در بدن سالم >> کاملا صحت دارد . زمانی مغز شما شروع به ایده پردازی و خلاقیت و ابتکار خواهد کرد که چند ساعتی را استراحت کرده باشد و مسائل و اتفاقات روزمره را پردازش نماید . خستگی ، سد و مانعی بزرگ در جهت دستیابی به موفقیت و اهداف بزرگ خواهد بود . به مقدار نیاز خود ، که معمولا بین 6 تا 8 ساعت است ، بخوابید و در تخت خواب ، با گوشی موبایل ، تبلت و ... بازی نکنید و یا وارد شبکه های مجازی نشوید . با آرامش ، شب را به صبح برسانید و اگر توانستید ، در میانه روز ، یعنی حدود ساعت های 2 تا 4 عصر ، یک ربع یا نهایت نیم ساعت را بدون تفکر به چیزی ، بخوابید و استراحت کنید . خواب زیاد ، موجب تنبلی و کسلی بدی خواهد شد و خواب و استراحت کم نیز آثار مخرب تری بر جسم و روان شما خواهد گذاشت . 

 

 

اگر ایده های جالب تری را در این زمینه دارید ، بیان کنید تا سایر افراد ، از آن استفاده نمایند .

 

موفق و پیروز باشید

 


بازگشت